YUMMY Fruits in Jelly

Active filters

Frużeliny Yummy od 6PAK

Sezonowość owoców nas ogranicza

Owoce stanowią główny element naszej codziennej diety, dzięki czemu są cennym źródłem składników odżywczych. Jednak owoce są łatwo psujące się i nadają się do spożycia tylko wtedy, gdy mają najwyższą wartość odżywczą – w sezonie swojego dojrzewania. Istnieje duże zapotrzebowanie na świeże owoce, ale niestety ich dostępność jest nieraz bardzo ograniczona. Aby móc cieszyć się dobrodziejstwem owoców cały czas, ich przetwarzanie jest rozwiązaniem. Owoce wymagają obróbki cieplnej w celu utrzymania i zachowania jakości oraz zapewnienia różnorodności (np. dżemy, konfitury, galaretki, soki) przez cały czas rok, a zwłaszcza poza sezonem. Wiadomo, że owoce są nietrwałe i łatwo się psują. Przetwarzanie (np. produkcja dżemu) przy użyciu różnych dodatków (m.in. cukier, kwas, substancje słodzące, pektyny) oraz obróbka termiczna ma zapobiegać stratom owoców po zbiorze i oferować konsumentowi zróżnicowany produkt. Dla przykładu – aby dżem był uważany za dobrej jakości, musi generalnie zapewniać jasny kolor (choć ciemnienie jest nieraz zjawiskiem naturalnym), charakterystyczny smak oryginalnego owocu, pośrednią konsystencję i teksturę (nie za rzadką ani za twardą).

Frużelina jako odpowiedź na potrzeby konsumentów

Obecnie jednym z głównych celów przemysłu owocowo-warzywnego jest opracowywanie innowacyjnych, nowatorskich produktów o wysokiej jakości, bezpieczeństwie i optymalnych właściwościach odżywczych. Ogromne znaczenie ma również skuteczne reagowanie na rosnące oczekiwania konsumentów. Producenci coraz bardziej zwracają uwagę na to, aby przetwarzając owoce i warzywa, zwiększać ich stabilność przy jednoczesnym zachowaniu termolabilnych (czyli wrażliwych na wysoką temperaturę) składników odżywczych, smaku, tekstury i ogólnej jakości. Produkty pojawiające się na rynku są też odpowiedzią na aktualne trendy żywieniowe oraz na potrzeby klientów, a zwłaszcza tych wprowadzających ograniczenia do swojej diety. Pożądane są produkty o szczególnej wartości odżywczej, a także atrakcyjne sensorycznie.

Czy przetworzona żywność jest zła?

Lepiej zjeść świeże owoce, niż te przetworzone. Oczywiście, tak byłoby najlepiej. Jednakże owoce to produkty sezonowe, często trudno dostępne w danym czasie i świeżej postaci. A czy wiesz, że naukowcy ds. żywienia, specjaliści zdrowia publicznego, ekonomiści rolni, naukowcy zajmujący się żywnością i inni specjaliści zajmujący się zaspokajaniem potrzeb żywnościowych i żywieniowych ludzi na całym świecie zdają sobie sprawę, że świeża, lokalna żywność nie może spełnić wszystkich wymagań żywieniowych? Przetwarzanie żywności jest zatem konieczne. Przetwarzanie żywności oznacza stosowanie szeregu operacji mechanicznych lub chemicznych w celu jej zmiany lub konserwacji. Przetwarzanie to m. in. mycie, mielenie, mieszanie, chłodzenie, przechowywanie, ogrzewanie, zamrażanie, filtrowanie, fermentowanie, ekstrakcja, wytłaczanie, wirowanie, smażenie, suszenie, zagęszczanie, zwiększanie ciśnienia, napromienianie. Trzeba sobie uświadomić, że mnóstwo podstawowych produktów w diecie, takich jak chleb, ser czy wino, niewiele lub wcale nie przypomina ich produktów wyjściowych a są przetworzone i wysoko przetworzone. Konsumenci często wcale nie uważają ich za przetworzone. Tak naprawdę to, co spożywamy zależy tylko od nas samych – szukajmy produktów wysokiej jakości, z odpowiednim składem i takich, które są dostosowane do naszych potrzeb i wymagań. Mówiąc najprościej, musimy czytać etykiety produktów.

Lubisz przetwory owocowe? Frużelina to produkt dla Ciebie!

Szukając produktów spożywczych dla siebie (zwłaszcza w czasie stosowanej diety), warto mieć szersze spojrzenie na to, co oferuje nam rynek. Producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, ich wymagań, preferencji i aktualnym trendom. Taka właśnie jest marka 6PAK. Z uwagą obserwujemy w jakim kierunku zmierza zainteresowanie klientów, próbujemy wczuć się w ich punkt widzenia. Stąd właśnie pomysł na produkt z owocami, po który będą mogły sięgnąć osoby nawet na restrykcyjnej diecie. I tak powstało Yummy Fruits in Jelly, czyli owoce w żelu. To produkt do którego w procesie produkcji nie został dodany cukier – zastąpiono go substancjami słodzącymi, czyli erytrytolem i sukralozą. Frużelina zawiera 80% owoców, a to już z założenia sugeruje wysoką jakość. Naprawdę zależało nam na stworzeniu produktu, który usatysfakcjonuje nawet najwybredniejsze podniebienia. I udało się! Frużelina to wyrób o wprost idealnym wyglądzie, konsystencji, smaku i aromacie. Jest pełna pysznych (całych i w kawałkach) owoców – trudno jej się oprzeć!

Frużelina jest tak apetyczna, że trudno nie ulec tej owocowej pokusie

Jesteś miłośnikiem wszelkiego rodzaju owoców i przetworów owocowych, w tym dżemów i konfitur? Nie możesz w pełni cieszyć się ich smakiem, bo zasady prowadzonej diety Ci na to nie pozwalają? A do tego wszystkiego Twoje ulubione owoce pojawiają się tylko na krótki czas w miesiącach letnich? Koniec z tym! Idealnym rozwiązaniem jest frużelina Yummy. To produkt składający się w 80% z owoców, którego kaloryczność Cię na pewno zaskoczy. Porcja frużeliny (15 g) do której dodano substancje słodzące zamiast cukru, to nie więcej niż 6 do 10 kilokalorii w zależności od wersji smakowej. Dodatkowo jest 6 pysznych smaków do wyboru: czarna porzeczka, wiśnia, brzoskwinia, malina, truskawka oraz jabłko z cynamonem.

Owoce w żelu od 6PAK to kilka pysznych opcji smakowych:

- Yummy Fruits in Jelly black currantczarna porzeczka – porzeczkowa eksplozja smaku.

- Yummy Fruits in Jelly cherrywiśnia – idealny balans pomiędzy kwaskowatością a słodyczą.

- Yummy Fruits in Jelly peachbrzoskwinia – tak dobra, że będziesz chcieć więcej.

- Yummy Fruits in Jelly raspberrymalina – wygląda pysznie. A smakuje jeszcze lepiej!

- Yummy Fruits in Jelly strawberrytruskawka – niczym domowy dżem truskawkowy. Pycha!

- Yummy Fruits in Jelly apple and cinnamonjabłko z cynamonem – wspomnienie z dzieciństwa. Jak szarlotka od babci!

Jeśli jeszcze nie wiesz, którą frużelinę wybrać z naszej oferty, to odpowiedź jest jedna. Wypróbuj wszystkie smaki! Naprawdę trudno jest powiedzieć, które owoce w żelu są najlepsze! Wszystkie smakują wybornie, a wybór najsmaczniejszej zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji każdego z nas :)

Co jest lepsze? Konfitura czy dżem?

Nie musisz się już nad tym zastanawiać. Kiedy poznasz smak owoców w żelu, chętnie będziesz do nich wracać. A jak wygląda frużelina? To produkt, którego struktura jest podobna do gęstego kisielu, w którym zanurzone są owoce lub kawałki owoców. Konsystencja naszych owoców w żelu Yummy jest w sam raz – nie za gęsta i nie za rzadka. Po prostu wygląda i pachnie apetycznie, a smakuje jeszcze lepiej! Frużelina idealnie spełni swoje zadanie w każdym daniu, na które tylko przyjdzie Ci ochota. Pasuje do gofrów, naleśników, puddingów, omletów, koktajli, przeróżnych wypieków. Słowem – do wszystkich potraw i przekąsek na słodko. Dla kogo jest frużelina Yummy? Tak naprawdę dla wszystkich, którzy lubią przetwory owocowe, a przede wszystkim także dla osób, które ze szczególną uwagą pilnują kaloryczności swojej diety.


Literatura:

  1. Brandão T. M., do Carmo E. L., Elias H., de Carvalho E., Borges S. V., Martins G., Physicochemical and Microbiological Quality of Dietetic Functional Mixed Cerrado Fruit Jam during Storage. The Scientific World Journal, 2018, 2878215.
  2. Tylewicz U., Tappi S., Nowacka M., Wiktor A., Safety, Quality, and Processing of Fruits and Vegetables. Foods (Basel, Switzerland), 2019, 8(11), 569.
  3. Weaver C. M., Dwyer J., Fulgoni V. L., King J. C., Leveille G. A., MacDonald R. S., Ordovas J., Schnakenberg D., Processed foods: contributions to nutrition. The American Journal of Clinical Nutrition, 2014, 99(6), 1525-1542.