15% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  CODE: BF20
  • -PLN15.00

copy of Gainer MASS PAK - 5 kg

PLN159.99
PLN174.99
Tax included
ZES/150

Dla kogo jest MASS PAK?

MASS PAK został stworzony z myślą o osobach uprawiających różne dyscypliny sportowe, a zwłaszcza treningi siłowe, wytrzymałościowe i wydolnościowe (czyli intensywne i wyczerpujące). Pamiętaj, że stosowanie odżywek węglowodanowo-białkowych uzależnione jest od rodzaju i intensywności treningu, a także od stopnia zaawansowania. A po co w ogóle stosujemy produkty tego typu?

Produkty węglowodanowo-białkowe stosujemy, kiedy pełnowartościowa dieta przy odpowiednim treningu to za mało do osiągnięcia zamierzonych celów

Jeśli nie widzisz progresu w budowie swojej masy mięśniowej, jeśli jesteś osobą o typie ektomorficznym (czyli trudno przybierasz na wadze) lub po prostu jeśli potrzebujesz większej ilości węglowodanów jako paliwa energetycznego – odżywki będące połączeniem węglowodanów i białka są świetnym wyborem. MASS PAK został dodatkowo wzbogacony o kreatynę, taurynę i L-glicynę.

Energia a glikogen

Dostępność energii podczas ćwiczeń moduluje fizjologiczną odpowiedź na trening. Obecnie glikogen jest uważany nie tylko za substrat energetyczny, ale także za regulator szlaków sygnałowych regulujących adaptacje w odpowiedzi na wysiłek. Zaobserwowano, że odpowiedź anaboliczna po treningu oporowym zależy od stanu zapasów glikogenu1.

Czym tak naprawdę jest glikogen?

Węglowodany są magazynowane jako glikogen wątrobowy i mięśniowy. Glikogen to rozgałęziony polimer glukozy, w którym komórki przechowują i wykorzystują glukozę w celu zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych. Glikogen mięśniowy jest głównym źródłem energii podczas długotrwałych ćwiczeń o średniej do wysokiej intensywności. Rozwój zmęczenia podczas wyczerpujących ćwiczeń jest często związany z niskimi stężeniami glikogenu w mięśniach. Poziom glikogenu w mięśniach jest zwykle przywracany do poziomu sprzed treningu w ciągu 24 godzin, jeśli zapewniona jest wystarczająca ilość węglowodanów. Dlatego też zalecenia żywieniowe dla sportowców wytrzymałościowych sugerują wysoką dostępność węglowodanów w celu regeneracji powysiłkowej w celu uzupełnienia zapasów glikogenu2.

Białko jako składnik odżywczy jest również ważne

Białko przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej i pomaga w jej utrzymaniu oraz wspiera w utrzymaniu zdrowych kości3. Znając rolę i znaczenie białek i węglowodanów z całą pewnością można stwierdzić, że połączenie ich w jednym produkcie ma sens. A oprócz tego obecne wyniki badań sugerują, że wyraźną przewagę w magazynowaniu glikogenu mięśniowego po wysiłku można osiągnąć dzięki dodaniu białka do suplementu węglowodanowego4.

6PAK Nutrition MASS PAK stworzony, aby intensywnie trenować!


Literatura:

  1. Mata F., Valenzuela P. L., Gimenez J., Tur C., Ferreria D., Domínguez R., Sanchez-Oliver A. J., Martínez Sanz J. M., Carbohydrate Availability and Physical Performance: Physiological Overview and Practical Recommendations. Nutrients, 2019, 11(5), 1084.
  2. Kloby Nielsen L. L., Tandrup Lambert M. N., Jeppesen P. B., The Effect of Ingesting Carbohydrate and Proteins on Athletic Performance: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials. Nutrients, 2020, 12(5), 1483.
  3. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.
  4. Ivy J. L., Goforth H. W., Jr, Damon B. M., McCauley T. R., Parsons E. C., Price T. B., Early postexercise muscle glycogen recovery is enhanced with a carbohydrate-protein supplement. Journal of Applied Physiology, 2002; 93:1337-1344.
BRAK składu dla ID_PRODUCT: 418
Comments (0)
No customer reviews for the moment.

copy of Gainer MASS PAK - 5 kg

PLN174.99 PLN159.99

You might also like

Białko 80 Whey Protein - 908g

Price PLN79.99 Regular price PLN99.99
  • -20%